ON-OFF tüüpi soojuspump

ON-OFF tüüpi soojuspump töötab ainult täisvõimsusel ning kui soovitud õhutemperatuur on saavutatud, lülitab end automaatselt välja. Niisugust tüüpi õhusoojuspumpade puuduseks on see, et igaks käivituseks kulub palju energiat.

Iga käivitus koormab ja ka lõhub kompressorit, eriti külma ilmaga, mil seade peab töötama ligikaudu minuti vältel ebapiisava õlitusega. Nii saavad kompressori liikuvad osad kahjustusi. Nende kahjustuste tagajärjel võib kompressor suvel palava ilmaga, kui töötemperatuurid on kõrgemad, juba teisel aastal kokku joosta.

Peamiselt seepärast tuleb seda tüüpi seadmete kasutamine lõpetada, kui välistemperatuur langeb alla -5°C. Ka puudub ON/OFF- tüüpi konditsioneeridel tihtipeale efektiivne sulatussüsteem ning külmade ilmadega ei ole seade enam töökindel. Need pumbad on küll madalama hinnaga, kuid täisvõimsusel pidevalt sisse ja välja lülitudes tarbivad nad energiat liiga palju ning ei taga enamasti oodatud energiasäästu.

Invertertüüp

Invertertüüpi õhusoojuspumbad reguleerivad kompressoripöördeid sujuvalt ning lülituvad välja nii harva kui võimailik. Inverter tagab seadme töö ka siis, kui hoone soojuskoormus on minimaalne. Kui ON-OFF tüüpi pumbad hakkavad väikse soojuskoormuse puhul sisse-välja lülituma, siis inverter juhib kompressorit sujuvalt ning on konditsioneeriga võrreldes võimeline kokku hoidma kuni 40% seadme tööks vajalikku elektrienergiat.

Müüme, paigaldame ja hooldame ainult kvaliteetseid seadmeid

Tänapäevane ja kvaliteetne

Pakume era- ja äriklientidele soojuspumpade, konditsioneeride paigaldamist ja hooldust, samuti ventilatsioonisüsteemide hooldust. Tänapäevane küttesüsteem ja ventilatsioonisüsteem tagab hoones ühtlase soojuse ning madalad küttearved. Samavõrd tähtis kui ruume on kütta, on neis ka õhku vahetada.

Vajad abi soojuslahenduse valikul?

Helista 52 70 202 või saada meile kiri.